Varování před kybernetickými útoky

22. 4. 2020 - Stratos Zerdaloglu

Aktuální situaci s COVID se snaží zneužít různé kriminální skupiny a kybernetiční zločinci, braňte se! Na OIT situaci bedlivě sledujeme.

Chovejte se na síti obezřetně, pro připomenutí přinášíme několik zásad, jak byste se měli v kyberprostoru chovat:

1. Neotevířejte, nestahujte a nespouštějte přílohy v podezřelých emailech
  2. Nezadávájte osobní a citlivé údaje na podezřelých a neznámých webech
  3. Při zadání univerzitních přihlašovacích údajů vždy zkontrolute, zda se jedná opravdu o systém univerzity a je k dispozici šifrované spojení (HTTPS)
  4. Průběžně ověřujete zda máte aktualizovaný operační systém a antivirový software.
  5. Zaměstnanci Odboru informačních technologií nikdy nevyžadují zaslání cítlivých údajů emailem nebo prostřednitvím externích webových stránek
  6. V případě podezření na kompromitaci Vašich údajú, tak tuto skutečnost neprodleně nahlaste na helpdesk.
  7. Podrobnější informace ohledně doporučení můžete najít v dokumentu Národního úřadu kybernetické bezpečnosti

IT HELPDESK