Přeskočit na obsah Přejít na navigaci

Nastavení Souhlasím

Souhlas můžete také odmítnout.

• EN

Odbor informačních technologií

Antivirové řešení ESET

Antivirové řešení ESET pro zaměstnance

Od ledna 2019 přechází univerzita na nové antivirové řešení ESET Endpoint security jako náhradu za antivirový systém Kaspersky

Způsob instalace

Návod

Podrobný návod na instalaci naleznete zde: Návod k instalaci antivirového řešení ESET

Pozor!

• Skrze uvedené spojení s univerzitní síti je umožněno aktualizovat produkt automaticky a udržovat Vaše zařízení bezpečné.
  • Zařízením, která se nepřipojí do univerzitní sítě déle než 90 dnů je automaticky licence odebrána.

Instrukce

Ujistěte se, že máte počítač připojen do univerzitní sítě (drátová síť), nebo jste připojeni přes VPN po celou dobu instalace a nastavování programu.

1. Eduroam NENÍ univerzitná síť.
  2. Z níže uvedených odkazů si stáhněte vhodný instalační balíček. (viz níže)
    • Verzi Vašeho operačního systému zjistíte na oficiálnich stránkach Microsoft support.
  3. Před instalací se ujistětě, že nemáte na stanici žádný z jiných antivirových systému (AVG, Kaspersky apod.). Přesto, že instalační balíček ESET obsahuje odinstalaci předchozího antiviru, doporučujeme ostatní antivirové produkty odebrat.
  4. Je možné, že při instalaci budou Windows 10 blokovat spuštění - instalaci jde pak spustit přes odkaz "další informace".
  5. Po potvrzení instalace se produkt nainstaluje (výchozí nastavení instalace je doporučeno)
  6. Pro instalaci je použita centrální politika - nastavena OKS OIT MENDELU. V případě zájmu o jiné nastavení či samostatnou správu se obracejte na http://helpdesk.mendelu.cz
  7. Po instalaci aktualizujte a restartujte Vaše zařízení.
    • Ubezpečte se, že po restartu jse opět připojený k univerzitní síti nebo VPN.
  8. Po úspěšném provedení výše uvedených kroků, prosím zašlete e-mail na adresu: helpdesk@mendelu.cz s nasledujicími údají:
  9. Při splnění kroků 1-8 se Vám ESET automaticky aktivuje hned po restartu a připojení do univerzitní sítě/VPN.
  10. U zařízení, které nejsou na stálo připojeny do univerzitní sítě (kabelem) prosím udržujte spojení skrze VPN minimálně 1x14 dní. (Postačí ponechat zapnuté VPN spojení přibližně hodinu).

Instalační balíčky

Pro oddělení/ústavy spravované OIT